Holiday Park Mlázovy ***

HolidayPark Mlázovy je historický areál venkovského zámečku Mlázovy, který se nachází v jihozápadních Čechách nedaleko města Sušice, brány Šumavy. Toto místo má bohatou historii sahající do doby ještě před postavením barokního zámku v roce 1721. Díky socialistické péči budovy desítky let chátraly a park pustnul a měnil se v prales.

Zámecký dvůr

V roce 2000 jsme shodou okolností objevili, že je zámek na prodej. Velice nás okouzlilo romatické místo, v té době bylo sice velice neutěšené, ale s trochou fantazie jsme viděli nádherný park a romatický zámeček. Při přípravě oprav pro nás bylo nejdůležitější, aby výsledná podoba byla přiměřená venkovskému zámečku. Cílem byla opravdovost, tedy žádné napodobeniny, žádné pozlacené kohoutky, zeď musí být zdí, dřevo dřevem.

Postupně proběhla revitalizace celého parku a následně rekonstrukce zámeckého křídla na penzion se zázemím pro rodiny, svatby a firemní akce. A co je pro nás důležité? Osobní přístup - když přijedete s vaším dědečkem, můžeme Vám přinést snídani na pokoj, aby nemusel po schodech. 

Budu velice rád, když se Vám zde bude líbit a strávite u nás pár příjemných dnů, na které budete rádi vzpomínat. To byl náš cíl, když jsme se před lety pustili do oprav. A přestože ještě nejsme u konce, kladná odezva našich hostů, kteří se k nám vracejí, nás utvrzuje v tom, že naše úsilí nebylo marné. A to je pro nás největší odměna.

Přeji Vám vše dobré.
František Šperl